מדעי המחשב, מה הם יכולים לתת לכם?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב google
שיתוף ב whatsapp

מדעי המחשב, מה הם יכולים לתת לכם?

notebook-2386034_640

אם אתם מתעניינים במדעי המחשב, אם עולם המחשבים, התכנות וכל מה שנוגע בזה מושך אתכם, חשוב שתדעו כי תואר ראשון במדעי המחשב יכול להביא אתכם רחוק יותר ממה שאתם יכולים לדמיין.

במדעי המחשב קיים שפע של בחירות בתחומים שונים. כשטכנולוגיית המחשבים משחקת תפקיד חשוב בעולם שלנו כיום, אתם צפויים לגלות כי כישורי המחשב שלכם יהיו בעלי ביקוש גבוה מאוד בתעשיות רבות ושונות. למשל-

יועץ מערכות מידע (יועץ IT)

במסגרת שיתופי הפעולה שיהיו לכם עם לקוחות, ייעוץ IT מייעץ ללקוחות בתכנון, בעיצוב, בהתקנה ובשימוש מערכות מידע טכנולוגיות כדי לעמוד ביעדים העסקיים של הלקוחות, להתגבר על בעיות ו/או לשפר את המבנה והיעילות של מערכות המידע שלהם. בנוסף, אתם יכולים להיות מעורבים במכירות ובפיתוח העסקי, לזהות לקוחות פוטנציאליים ולשמור על קשרי עסקים טובים. לתפקידי ה-IT יש ביקוש גבוה ותחרות גבוהה עוד יותר כך שאם אתם מעוניינים בתפקיד הנכסף, הוותק שלכם ישחק תפקיד חשוב.

יועץ אבטחת סייבר

בהמשך להתמחות אותה עברתם כשעשיתם תואר ראשון במדעי המחשב, ייתכן שתרצו להתמחות בייעוץ אבטחת סייבר או להתמחות באבטחת מידע. שמירה על אבטחת המידע בעולם המודרני הפכה לחשובה יותר ויותר, ולכן בתפקידים אלו תתמקדו בהבנת הסיכונים הקיימים לאבטחת המידע או הנתונים. אתם תנתחו היכן עשויים להתרחש פריצות או היכן התרחשו הפריצות ותחזקו את מערכות הנגד כדי להבטיח שכלל המידע מוגן. כמו כן, בתפקיד זה תיישמו את הידע שלכם בכדי לפרוץ את אבטחת המידע של המעסיקים שלכם בכדי לגלות את חולשות הרשת.

מפתחי משחקים

מפתחי משחקים רבים הגיעו למקום העבודה שלהם לאחר שסיימו תואר ראשון במדעי המחשב. פיתוח המשחקים נעשה עבור-

  • מחשבים אישיים
  • משחקי קונסולות
  • משחקים מקוונים
  • משחקי ארקייד
  • טאבלטים
  • טלפונים ניידים
  • ועוד

תפקיד מפתח המשחקים מתחלק לשני חלקים עיקריים, כאשר יש את הצד היצירתי של עיצוב המשחק והתמודדות עם האומנות, האנימציה והתכנון. ומצידו השני קיים צד התכנות באמצעות שפות תכנות כמו C ++. כדי להגדיל את הסיכויים שלכם להיכנס לעולם המשחקים ולהפוך את העולם הזה לקריירה שלכם, יהיה מועיל עבורכם ללמוד על היבטים הקשורים לעולם זה במהלך התואר. כמו כן, יצירת תיק עבודות או קבצי דמו יכולים לעזור לכם להתקבל לעבודה אותה אתם רוצים בהצגת הידע שלכם בזמן הריאיון.

אם אף אחד מהקריירות שמנינו עבורכם לא נראות לכם כמו הדבר המתאים עבורכם, קיימות משרות אחרות ורבות עם תואר ראשון במדעי המחשב. תוכלו לעבוד בתחומים שונים של פיתוח, כמו פיתוח מערכות, מוצרים, תוכנות ועוד. תוכלו לעבוד כאנליסטים, כמנהלי מסדי נתונים או רשתות, ואפילו להשתתף במחקרים אקדמאיים או תעשייתיים. תואר ראשון במדעי המחשב יכול לתת לכם כל כך הרבה דלתות פתוחות שכל מה שאתם צריכים לעשות הוא לבחור את הדלת שהכי קורצת לכם.

רוצים להתייעץ?